Meist

Ilutulestik Ruf Raketibaasist – Toome sära silmadesse juba üle 28 aasta!

Ilutulestik kaunistab tähtsaid sündmusi meie elus.


Ruf Eesti AS on Eesti vanim, 1992. aastal asutatud ilutulestikke korraldav ja turustav ettevõte.

Meie eesmärk on sündmuste ja ürituste – tähtpäevad, pulmad, sünnipäevad, firmaüritused, aastavahetused – rikastamine erinevate ilutulestiku lahendustega. Olenevalt meie klientide soovidest ja võimalustest saab oma ürituse jaoks ilutulestikku organiseerida kahel viisil: valida meie raketibaasidest välja meelepäraseim toode ja ise ilutulestikku teha või tellida professionaalne ilutulestiku teenus.


Jaekaubanduslik ilutulestik – Ilutulestiku patareid, suured ilutulestiku patareid, raketid, vulkaanid, roomaküünlad ja säraküünlad.

Jaekaubanduses saadavaid ilutulestiku tooteid on erinevaid – säraküünaldest kuni ilutulestiku patareideni. Juhime tähelepanu sellele, et peale seadusest tuleneva vanusekriteeriumi täitmist, öörahu järgimist ja ohutusnõuete tagamist ei ole jaekaubanduses saadavate ilutulestiku toodete kasutamiseks vaja taotleda eriluba.

Jaekaubandusliku ilutulestiku kõige populaarsem toode on vaieldamatult ilutulestiku patarei, mis on erinevatest ilutulestiku laskudest komplekteeritud pakett.

 1. Ühe süütamisega lendab taevasse kogu tootes sisalduv ilutulestik. Meie ilutulestiku patareide valik on niivõrd lai sellepärast, et erinevaid toodete/efektide kombinatsioone on väga palju.
 2. Ilutulestiku patareid lendavad ca 15–40 meetri kõrgusele (15 meetrit on peaaegu 5-korruselise kortermaja kõrgus ning 40 meetrit on 9-korruselise kortermaja kõrgus).
 3. Samuti on ilutulestiku patareidest välja lendav tuleetendus erineva kestusega – 15 sekundist kuni nelja-viie minutini. Oluline on siinkohal märkida seda, et kui esialgu võib näiteks 15-sekundiline ilutulestiku patarei tunduda lühikese kestusega, siis toote süütamisest kuni finaalini kulgeb aeg hoopis teises tempos kui tavaliselt.

Jaekaubanduses saadava ilutulestiku valimise puhul soovitame mõelda järgmiste asjade peale:

 1. Milline on ürituse olemus? Kus ja millal see toimub?
 2. Kui suur on üritusel osalejate arv?
 3. Kes üritusel viibivad? Väikesed lapsed? Lemmikloomad?

Omalt poolt soovitame üldjuhul seda, et mida suurem seltskond, seda pikem võiks olla ilutulestiku patarei kestus – siis ei jää kellelgi ilutulestik nägemata.

Kui soovite nõu, kuidas ja missugust ilutulestiku patareid tellida, palume lahkesti meiega ühendust võtta või meie kontorist läbi astuda.

Erinevus professionaalse ilutulestiku teenuse ja jaekaubanduses saadava ilutulestiku toote vahel on järgmine.


Professionaalne ilutulestiku teenus – Tähtpäevad, pulmad, sünnipäevad, firmaüritused, aastavahetused, siseilutulestikud ja erilahendused.

Professionaalne ilutulestiku teenus on lahenduspakett, mis algab teie soovide ülesmärkimisega ning lõppeb grandioosse ilutulestikuga teie üritusel – lühidalt näeb see välja järgmiselt:

 1. Teie annate teada oma ürituse olemusest, asukohast ja toimumisajast.
 2. Meie anname nõu ja soovitusi, lähtudes asukoha eripäradest, ürituse iseloomust ja oma kogemusest, et saavutada parim tulemus.
 3. Kujundame Teile individuaalse ilutulestiku lahenduse.
 4. Tegeleme kõikide vajalike kooskõlastuste organiseerimisega – alates õhtujuhtidest kuni vallavalitsusteni välja.
 5. Üritusele tulevad ilutulestikku tegema pürotehnikud – erialast kutset omavad, sertifitseeritud spetsialistid – kes seadistavad laskeplatsi, suhtlevad korraldajatega, teevad kokkulepitud kellaajal ilutulestikku ja hiljem järelkontrolli.
 6. Teie osaks jääb vaid üritust nautida ning tunda mõnu meeleolukast tuleetendusest.

Kui Teil on soov tellida mõneks tähtsaks sündmuseks just selline ilutulestiku lahendus, palume lahkesti meiega ühendust võtta või meie kontorist läbi astuda.


Lisaks paneme kõikidele vanadele ja uutele ilutulestikusõpradele südamele, et ilutulestik ei ole ohtlik, kui sellega ohutult ümber käia.

Lisage meie abil oma üritusele rõõmu ja sära!